دسته‌ها
دسته‌بندی نشده

StackPower سوئیچ سیسکو

 درباره StackPower سوئیچ سیسکو چه می دانید؟ ما قصد داریم در این مطلب بیشتر به این مورد بپردازیم.

StackPower سوئیچ سیسکو چیست و چه مزایایی دارد

امروزه بیشتر مشاغل به شبکه‌ای که سطح بالایی از دسترس‌ پذیری را ارائه کنند، نیاز بسیار زیادی دارند. یکی از مولفه‌ های مهمی که نقش کلیدی در برقراری ارتباط شبکه‌ ها دارد، سوییچ‌ های شبکه هستند. با توجه به این مسئله سرپرستان شبکه باید با دقت بیشتری مبحث افزونگی برق سوئیچ‌ ها را هنگام طراحی شبکه‌ ها مدنظر قرار دهند.

StackPower سوئیچ سیسکو فناوری نوآورانه‌ای به حساب می آید که برند سیسکو ارائه داده و قادر به تجمیع و مدیریت توان سوییچ‌ ها در قالب یک منبع تغذیه اشتراکی است. رویکرد مورد نظر به سرپرستان شبکه کمک خواهد کرد تا کنترل دقیق‌ تری بر مصرف برق داشته باشند و صرفه‌ جویی قابل ملاحظه‌ تری در هزینه کل مالکیت (TCO) سوئیچ‌ های کاتالیست سیسکو به عمل آورند.

به‌طور کلی، دو راه‌حل متداول برای افزونگی برق برای سوئیچ‌ ها وجود دارد که افزونگی کامل و افزونگی جزئی نامیده می شود. در حالت افزونگی کامل، هر یک از سوئیچ ها به دو منبع تغذیه متصل می‌شوند، به طوری‌ که اگر یکی از آن ها از کار بیفتد، دیگری وارد مدار خواهد شد؛ این طرح، افزونگی ۱:۱ نام دارد. در افزونگی جزئی نیز، یک منبع تغذیه اضافی برای چندین سوئیچ وجود دارد که به این طرح، افزونگی ۱:N گفته می‌ شود که هر یک از معایب خاص خود را دارند.

اگر می خواهید درباره StackPower سوئیچ سیسکو اطلاعات بیشتری کسب کنید در ادامه همراه ما باشید.

راه‌حل‌ های مبتنی بر افزونگی (۱:۱) در اکثریت مواقع مورد استفاده قرار نمی‌ گیرند، زیرا هر یک از سوئیچ ها، منبع تغذیه پشتیبان دارد که در حالت عادی غیرفعال است. راه‌حل‌های افزونگی (۱:N)  زمان بیشتری نیاز دارند و تا زمانی که آنلاین شوند تاخیر زمانی به وجود می‌ آورند.

StackPower سوئیچ سیسکو
 StackPower سوئیچ سیسکو

مزایای StackPower سوئیچ سیسکو

StackPower سوئیچ سیسکو جایگزین قابل توجهی برای افزونگی برق برای سوئیچ‌ های سیسکو ارائه خواهد داد و با تجمیع توان تمامی سوییچ‌ ها این قابلیت را ارائه می‌ کند تا برق اضافی در صورت نیاز در اختیار سوییچ‌ هایی که نیازمند انرژی بیشتر هستند قرار بگیرد.

ادغام منابع تغذیه، یکی از کارآمدترین روش ها برای توزیع برق به شکل مساوی و درست در میان سوییچ‌ ها به حساب می آید، زیرا هر سوییچ می‌ تواند از مخزن برق استفاده کند و در صورتی که خراب شود منبع تغذیه، امکان تامین برق سوییچ‌ هایی که منبع تغذیه آن‌ ها خراب شده باشند وجود دارد.

سرپرستانی که تجربه کار با فن‌آوری StackPower سوئیچ سیسکو را دارند، به صورت کامل و دقیق از این نکته مطلع هستند که این فناوری چه قابلیت‌ های ارزشمندی در اختیار آن‌ ها قرار خواهد داد و از همان ابتدای به‌کارگیری، روند مصرفی انرژی سوییچ‌ ها را به بهترین شکل مدیریت می‌ کند.

کاری که فناوری مذکور انجام می‌ دهد این است که یک مخزن (pool) برق برای سوییچ‌ های پشته شده به‌ وجود می‌ آورد، به‌طوری که قادر به استفاده از یک منبع برق ذخیره شده خواهید بود.

به‌ عنوان مثال، پشته‌ای از سوئیچ‌ ها را تصور کنید که هر یک از سوئیچ ها وظیفه تامین انرژی موردنیاز دستگاه‌ های PoE را دارند که هر کدام به شکلی تصادفی در سگمنت‌ های مختلف شبکه مستقر شده‌ باشند. این مکانیزم در بلندمدت هزینه انرژی شرکت‌ ها را افزایش خواهد داد، زیرا سوییچ مجبور خواهد بود تا به‌ طور تمام وقت انرژی مورد نیاز دستگاه‌ های غیرضروری را تامین کند.

درست است که برخی از سوییچ‌ ها در این زمینه عملکرد هوشمندانه‌ ای دارند و پس از گذشت مدت زمانی که پورتی مورد استفاده قرار نگیرد، جریان برق آن‌ ها را قطع خواهند کرد، اما همگی از این شیوه تبعیت نمی کنند و بازهم مشکلاتی در این زمینه به وجود می آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *